+370 648 93 823 Užklausa
2023 Birželio 19 d.

Optimalūs oro higienos standartai pagal ventiliacijos teisės aktus

Manoma, kad optimalus oro kokybės lygis yra pasiekiamas, kai į patalpas, kuriose žmogus leidžia ilgiau nei 2 valandas be pertraukos, kas valandą yra tiekiami 36m³ šviežio oro kiekvienam žmogui. Šis higienos standartas yra pritaikytas beveik visose patalpose, išskyrus tas, kuriose reikia specialių sąlygų. Tokia oro cirkuliacija užtikrina tinkamą deguonies ir CO2 koncentraciją. Tokia koncentracija nesukelia jokios žalos žmogaus sveikatai ar savijautai. Be to, tai garantuoja oro cirkuliaciją atsižvelgiant į kitus faktorius: mikrobų, virusų bei pavojingų ir sveikatai kenkiančių medžiagų koncentraciją (kurios mažais kiekiais išskiriamos iš namų struktūrų, dekoravimo medžiagų, baldų, drabužių, ir ypač išsiskiria, kai naudojate buitinę chemiją ir tam tikras kosmetikos priemones). Šiuo atveju kvapų kontrolė nėra ypač efektyvi, todėl oro gaivinimui reikėtų didesnės oro cirkuliacijos.

Dalinamės aktualiais teisės aktais ir reglamentais:

Kitos svarbios nuorodos:

Tai svarbi informacija asmenims, kurie projektuoja, statosi, rekonstruoja, remontuoja pastatus, taip pat šilumos tiekėjams ir pastatų šildymo sistemų prižiūrėtojams.

Įsakyme yra patvirtinta higienos norma, nustatanti maksimalią leidžiamą cheminių medžiagų (užteršalų) koncentraciją gyvenamosios ir visuomeninės paskirties pastatų patalpų ore.

Tikime, kad gausybėje dokumentų ir reikalavimų galima ir pasiklysti. Jeigu kyla klausimų, kreipkitės į ValykVentiliacijas.lt komandą, mes padėsime!

Ankstesnė naujiena
Kita naujiena